Przygotowania do wesela

Każdy, kto chce mieć eleganckie i udane wesele wie, że odpowiednio wcześnie trzeba rozpocząć przygotowania. Najlepiej o tym pomyśleć, co najmniej rok przed ślubem.

Zaczynamy od ustalenia daty ślubu.

Zastanawiamy się  czy chcemy mieć ślub w kościele czy wystarczy nam ślub cywilny. Jeśli ślub ma być w kościele trzeba się zorientować w temacie nauk przedmałżeńskich. Następnie rezerwujemy konkretny termin ślubu w kościele. Czas pomyśleć o wstępnej liczbie gości oraz wybrać świadków. Bardzo ważnym etapem przygotowań jest ustalenie budżetu ślubnego oraz podział, kto, za co będzie płacił. Następnie należy wybrać salę bankietową i zarezerwować termin. Trzeba na to poświecić trochę czasu, bo zawsze warto obejrzeć kilka miejsc. Oprócz tego wybiera się i rezerwuje zespół muzyczny albo DJ-a. W tym samym czasie należy zarezerwować osobę, która wykona film i zdjęcia z wesela. Na tym etapie warto też zastanowić się, jakie będą atrakcje, jaki będzie wystrój kościoła oraz sali bankietowej. Około pół roku przed ślubem należy udać się do sali weselnej celem degustacji i wyboru menu. Jest to też najwyższy czas by zarezerwować makijaż ślubny, fryzjera, samochód do ślubu, wszelkie atrakcje i kwiaty. 3 miesiące przed ślubem to czas by pomyśleć o swoim wyglądzie i odwiedzić salon sukien ślubnych. Tam zamówicie suknię ślubną oraz garnitur dla pana młodego i dodatki. Czas też pomyśleć o tym, kiedy i gdzie odbędą się wieczory panieńskie i kawalerskie. Odpowiednio wcześniej rezerwuje się także pokoje dla gości, którzy przyjadą z daleka.

Jeśli po weselu planujecie podróż poślubną to także jest czas na to, aby wszystko zarezerwować. Dobrze jest także w poinformować w miejscu pracy, że będzie wam potrzebny urlop w okresie około weselnym. Zawczasu zadbajcie także o dokumenty potrzebne do ślubu. Gdy do wesela jest blisko czas także wybrać tort weselny i zarezerwować jego wykonanie. Nie można też zapomnieć o zamówieniu obrączek ślubnych. Kilka tygodni przed ślubem warto także zadbać o siebie, pomyśleć o odchudzaniu i opalaniu ciała. Przychodzi także czas na wybranie i zamówienie zaproszeń oraz rozdanie ich gościom. Jeśli młodzi myślą o intercyzie to czas umówić się z notariuszem. Miesiąc przed ślubem warto spotkać się z zespołem muzycznym i ustalić repertuar.

 

zapraszamy również do naszego partnera http://zapipl.soup.io/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ślub i wesele. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *